Categories: wiadomości
      Date: 06 04 2016
     Title: TARGI ITM POLSKA ODPOWIEDZIĄ NA ZAPOTRZEBOWANIE POLSKIEGO RYNKU

 

Przedstawiciele branży, biznesowo i naukowo związani z przemysłem i nową technologią, nie mogą pominąć w swoim napiętym grafiku wizyty w Poznaniu na targach ITM Polska! W dniach 7-10 czerwca 2016 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotkają się liderzy z sektora innowacji,  miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowatorskich rozwiązań. Tegoroczna edycja, choć do rozpoczęcia pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już śmiało można stwierdzić, że będzie rekordowa! Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesny sprzęt, bogaty program wydarzeń towarzyszących, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że hale i pawilony MTP będą pękać w szwach!Metale na salonach

Polska Unia Dystrybutorów Stali przygotuje konferencję pt. "Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych", która odbędzie się w trakcie trwania targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016, w dniu 8 czerwca 2016 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie to jest dedykowane przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych oraz wszystkim firmom, które wykorzystują tego typu asortyment w swojej produkcji. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje stale konstrukcyjne dla: budownictwa, branży offshore, motoryzacyjnej i transportowej oraz dla producentów maszyn i urządzeń.

Wydawca magazynu Nowa Stal  9 czerwca 2016 r. zorganizuje drugą edycję konferencji poświęconej rodzimej branży aluminium. „Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie” to jedyna tego typu konferencja w Polsce, która jest jednocześnie okazją do prezentacji aktualnej sytuacji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu. Organizatorzy mają ambicję, aby tegoroczna edycja konferencji była jeszcze bardziej okazała, zarówno jeżeli chodzi o formę, jak i treść. Mowa będzie m.in. o: kondycji polskiej, europejskiej oraz światowej branży aluminium, międzynarodowej ekspansji rodzimych przedsiębiorstw, zastosowaniu aluminium w architekturze, przemyśle lotniczym oraz w sektorze energetyki odnawialnej.

Wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy i podniesienia kompetencji będzie także seminarium pt. "Objętościowa obróbka cieplna stopów metali”, przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, zorganizowane dla przedstawicieli branży zgromadzonych wokół salonu Surfex. Program seminarium, skierowany do osób zainteresowanych technologią i zabiegami powodującymi zmianę w strukturze, a co za tym idzie - poprawą właściwości stopów,  składać się będzie m.in. z zagadnień: podwyższania odporności korozyjnej stali, nanostrukturyzacji średniostopowych stali do ulepszania cieplnego – efekt TRIP, Technologii „rapid prototyping” w inżynierii biomedycznej.

Korelacja nauki i technologii

Także w przestrzeni salonu Surfex zorganizowany zostanie Poligon Umiejętności, którego przygotowaniem zajmuje się redakcja czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe”. Jest to niezwykle istotne forum przepływu wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie obróbki powierzchni. W ramach PU odbywać się będą prezentacje nowatorskich rozwiązań czołowych producentów w branży z zakresu technologii przygotowania powierzchni w procesach lakierowania i malowania, a obecni na miejscu specjaliści odpowiadać będą na pytania zwiedzających.

W tym samym czasie odbędzie się również druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST - unikatowego wydarzenia, organizowanego z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki.

Efekt synergii, wywołany oddziaływaniem na siebie pokrewnych branż, dodatkowo spotęgowany będzie przez przygotowywane równolegle Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz towarzyszące im spotkania matchmakingowe - Subcontracting ITM Meetings.

To tylko niektóre wydarzenia towarzyszące, których podczas targów ITM Polska będzie całe mnóstwo! W terminie 7-10 czerwca  2016 r. teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tętnić będzie odgłosami pracy maszyn i  narzędzi do obróbki metali, rozmów w kuluarach oraz szelestu długopisów symbolizujących podpisywanie umów. To właśnie tu będą wszyscy, którzy, podążając za ideą Przemysłu 4.0,  nie stoją w miejscu i nieustannie szukają nowych metod optymalizacji procesów, podnoszenia wydajności, jakości oraz sprawności biznesowej.

Skala ITM Polska 2016 i jego rozmach zadowolą najbardziej wymagających profesjonalistów z sektora związanego z obróbką metalu. Uczestnicy poznańskich targów będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze zdobycze technologiczne i zapoznać się z nowoczesną myślą inżynieryjną, ale przede wszystkim zdobyć specjalistyczną wiedzę. Szeroki know-how w dziedzinie przemysłu i aplikacji sprawia, że jest to jedyne miejsce w całej Polsce, gdzie w jednym czasie można spotkać liderów branży i poprzez dyskusje, liczne spotkania przy stoiskach oraz obserwację oferty wystawienniczej, znacząco poszerzyć swoje kompetencje, zdobyć istotne informacje i nawiązać perspektywiczne kontakty.