Dzisiaj jest
Od Redakcji

05 05 2016

ITM Polska 2016 – wszystkie ręce na pokład!


Targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska wyprzedzają swój czas, przecierają szlak firmom, które, podążając za ideą Przemysłu 4.0, nie stoją w miejscu i nieustannie szukają nowych metod optymalizacji procesów, podnoszenia wydajności, jakości oraz sprawności biznesowej. Tegoroczna edycja targów cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już śmiało można stwierdzić, że będzie rekordowa! Przedsięwzięcie to z pewnością zapisze się na mapie głównych wydarzeń branży jako najważniejsze i najbardziej efektywne!

Targi ITM Polska to znakomita okazja do handlowych negocjacji, wymiany doświadczeń i dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące sektora automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali. W czasach cyfrowej rewolucji przemysłowej, szybko następujących zmian, warto znaleźć się w miejscu, gdzie spotykają się liderzy z sektora innowacji,  miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowatorskich rozwiązań. Możliwość korzystania z skondensowanej wiedzy oraz doświadczenia przedstawicieli przodujących firm z Polski i z zagranicy przekłada się na efektywność działania i idealne dopasowanie do sytuacji na rynku.

Poznań wyznacza trendy!

Stolica Wielkopolski w przeciągu 4 dni stanie się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej, wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom rynku i miejscem prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań, które zapewnią sukces przyszłych inwestycji. Każdy, kto pojawi się w terminie 7 – 10 czerwca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów.

Podczas najbliższej edycji targów ITM Polska, Polska Unia Dystrybutorów Stali przygotuje konferencję pt. Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych. Wydarzenie to jest dedykowane przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje stale konstrukcyjne dla: budownictwa, branży offshore, motoryzacyjnej i transportowej oraz dla producentów maszyn i urządzeń. Odbędzie się również seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna pt. Czyszczenie i Konserwacja Stali Nierdzewnej. Organizatorom zależy na podkreśleniu szerokich i stale rozwijających się możliwości aplikacji stali nierdzewnych z perspektywy producenta i użytkownika oraz właściwych metod zapewniających dużą jej żywotność. Z inicjatywy czasopisma MM Magazyn Przemysłowy, reprezentanci firm przemysłowych, świata nauki i administracji, rozmawiać będą o kondycji polskiego przemysłu oraz kierunkach jego rozwoju, a także rozwiązaniach, których wdrożenie umożliwi zwiększenie konkurencyjności rodzimych firm na rynku krajowym i globalnym. Debata MM Speakers Corner to 4 panele tematyczne: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej. Firma Lenso zorganizuje bezpłatne dwudniowe Warsztaty 3D dla przemysłu odlewniczego i tłocznictwa. Wiodące firmy z Polski przybliżą zainteresowanym przykłady dotyczące własnej praktyki, m.in. jak optyczne systemy pomiarowe wspierają proces produkcyjny w celu skrócenia czasu rozwoju produktu, optymalizacji produkcji i co się z tym wiąże - poprawienia rentowności firmy, a zespół Lenso zaprezentuje najnowsze optyczne systemy pomiarowe i oprogramowanie do kontroli jakości i seryjnych pomiarów.

Kompendium wiedzy

Z kolei wydawca magazynu Nowa Stal zorganizuje drugą edycję konferencji poświęconej rodzimej branży aluminium - „Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie”. Mowa będzie m.in. o: kondycji polskiej, europejskiej oraz światowej branży aluminium, międzynarodowej ekspansji rodzimych przedsiębiorstw, zastosowaniu aluminium w architekturze, przemyśle lotniczym oraz w sektorze energetyki odnawialnej. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na konferencję Gospodarka 4.0 – jedyna droga do rozwoju…, której celem jest porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami. Wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy i podniesienia kompetencji będzie także seminarium pt. Objętościowa obróbka cieplna stopów metali, przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, zorganizowane dla przedstawicieli branży zgromadzonych wokół salonu Surfex. Program seminarium, skierowany do osób zainteresowanych technologią i zabiegami powodującymi zmianę w strukturze, a co za tym idzie - poprawą właściwości stopów, składać się będzie m.in. z zagadnień: podwyższania odporności korozyjnej stali, nanostrukturyzacji średniostopowych stali do ulepszania cieplnego – efekt TRIP, Technologii rapid prototyping w inżynierii biomedycznej. Także w przestrzeni salonu Surfex zorganizowany zostanie Poligon Umiejętności, którego przygotowaniem zajmuje się redakcja czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe. W ramach PU odbywać się będą prezentacje nowatorskich rozwiązań czołowych producentów w branży z zakresu technologii przygotowania powierzchni w procesach lakierowania i malowania, a obecni na miejscu specjaliści będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Targom ITM Polska towarzyszy druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST – unikatowe przedsięwzięcie, organizowane z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki. Idealnym uzupełnieniem są Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i międzynarodowe spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings – wyjątkowa formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami.

Goście tegorocznych targów ITM Polska 2016 poznają nowe metody i informacje, jak inwestować, wdrażać i wykorzystać ideę Przemysłu 4.0 w celu radykalnej poprawy operacji przemysłowych i produkcyjnych. Wraz z Wystawcami, Partnerami i Patronami stwarzamy zainteresowanym dostęp do najlepszej oferty rynkowej w jednym miejscu i czasie. Tegoroczna ekspozycja obfitować będzie w premiery rynkowe, produkty uhonorowane Złotym Medalem MTP, nowości z całego świata, a wszystkie wydarzenia towarzyszące, będące źródłem wiedzy i inspiracji, staną się także narzędziem propagowania innowacji, technologii i nowoczesnych rozwiązań w służbie rodzimych przedsiębiorstw.


Więcej informacji na stronie www.itm-polska.pl

 


WIADOMOŚCI

Strona 1 z 7  > >>

12 04 2017

Wszystkim Czytelnikom kwartalnika Technologia i Automatyzacja Montażu cała Redakcja składa najlepsze życzenia. Pełnych miłości, radości i zdrowia Świąt Wielkanocnych oraz samych słonecznych dni.

28 02 2017

Pierwszy numer tego roku jak zawsze obfituje w ciekawe artykuły naukowe, których w numerze jest 11 - 2 z nich w całości w języku rosyjsjkim. Numer ten zachęca także do lektury książki Metodyka badań prototypów i jednostkowych urządzeń technicznych autorstwa Andrzeja Zbrowskiego, kórej opis przedstawiono w dziale Nowości. W numerze została zamieszczona także informacja i szczegółowy plan o IX Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej TECHNIKA I TECHNOLOGIA MONTAŻU MASZYN TTMM-2017, która odbędzie się w Bieszczadach w dniach 6-9 czerwca br. Będzie ona połaczona z obchodami Jubileuszu 80-lecia prof. Jerzego Łunarskiego - redaktora naczelnego kwartalnika.

Zapraszamy do lektury !

05 05 2016

Targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska wyprzedzają swój czas, przecierają szlak firmom, które, podążając za ideą Przemysłu 4.0, nie stoją w miejscu i nieustannie szukają nowych metod optymalizacji procesów, podnoszenia wydajności, jakości oraz sprawności biznesowej. Tegoroczna edycja targów cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już śmiało można stwierdzić, że będzie rekordowa! Przedsięwzięcie to z pewnością zapisze się na mapie głównych wydarzeń branży jako najważniejsze i najbardziej efektywne!

11 04 2016
16 kwietnia 2016 roku najaktywniejsze koła naukowe Politechniki Warszawskiej zaprezentują swoje dokonania konstruktorskie przed przedstawicielami biznesu i nauki. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
06 04 2016

 

Przedstawiciele branży, biznesowo i naukowo związani z przemysłem i nową technologią, nie mogą pominąć w swoim napiętym grafiku wizyty w Poznaniu na targach ITM Polska! W dniach 7-10 czerwca 2016 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotkają się liderzy z sektora innowacji,  miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowatorskich rozwiązań. Tegoroczna edycja, choć do rozpoczęcia pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już śmiało można stwierdzić, że będzie rekordowa! Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesny sprzęt, bogaty program wydarzeń towarzyszących, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że hale i pawilony MTP będą pękać w szwach!

tokarki, frezarki